Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Artykuły

Przejdź do - Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym 2021 - co to oznacza dla Ciebie?

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym 2021 - co to oznacza dla Ciebie?

12 listopada 2021

Zasadnicza część spisu powszechnego zakończyła się 30 września. To jednak nie koniec prac spisowych – przed nami jeszcze badanie kontrolne, które potrwa od 12 do 24 listopada. Obejmie ono w skali kraju losowo wybrane 100 tys. mieszkań, a jego celem będzie ocena jakości danych pozyskanych podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Udział w tym badaniu jest obowiązkowy i równie ważny, co w samym spisie!

Czytaj więcej o: Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym 2021 - co to oznacza dla Ciebie?

Co zrobić, żeby nie zapłacić kary grzywny za brak udziału w spisie powszechnym?

29 września 2021

Do końca spisu zostało kilka dni. Spora grupa mieszkańców Mazowsza przypomniała sobie o tym obowiązku właśnie teraz, blokując infolinię i punkty spisowe. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz się spisać i zapłacisz grzywnę, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zostaw numer telefonu na infolinii. Oddzwonimy.

Grafika – Co zrobić, żeby nie płacić grzywny? Na grafice jest napis: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Co zrobić, żeby nie płacić grzywny? Po prawej stronie widać zamyślonego mężczyznę i znak zapytania. Na dole grafiki umieszczone są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po środku jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Czytaj więcej o: Co zrobić, żeby nie zapłacić kary grzywny za brak udziału w spisie powszechnym?

Sąsiedzie, czy już się spisałeś?

23 września 2021

Jeśli masz już za sobą udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021, to bardzo dobrze - zyskałeś Ty i Twoja gmina. Jednak dla przyszłości Twojej „małej ojczyzny” niezwykle ważne jest, aby w Twoje ślady poszli wszyscy inni mieszkańcy gminy. Dlatego podczas pogawędek z sąsiadami i znajomymi warto pytać, czy też już wywiązali się z tego obowiązku.

Na grafice jest napis: Sąsiedzie, spisałeś się? Wypełniłeś formularz spisowy? To świetnie! Przypomnij o tym obowiązku sąsiadom i znajomym. Poniżej umieszczone są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po lewej stronie grafiki widać dwie kobiety – starsza kobieta trzyma na kolanach komputer, młodsza z nich uśmiecha się i wskazuje na ekran komputera. Poniżej jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. Obok jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Czytaj więcej o: Sąsiedzie, czy już się spisałeś?

Co stracisz, jeśli się nie spiszesz

17 września 2021

Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedyna na 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Dlatego jeśli wciąż zwlekasz ze spisem, to miej świadomość strat, na jakie narażasz siebie, swoją rodzinę i swoją gminę, jeśli zaniedbasz ten ustawowy obowiązek.

Grafika – Co stracisz, jeśli się nie spiszesz? Na grafice jest napis: Co stracisz, jeśli się nie spiszesz? Poniżej umieszczone są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Na dole grafiki jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. Obok umieszczony jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Czytaj więcej o: Co stracisz, jeśli się nie spiszesz

Jak spisać się szybko?

6 września 2021

Już wrzesień, a Ty wciąż się nie spisałeś? Sprawdź, jak możesz wypełnić obowiązek spisowy szybko, bezpiecznie i wtedy, kiedy chcesz.

Grafika – Jak spisać się szybko? Na grafice jest napis: Jak spisać się szybko? Wypełnienie formularza zajmuje kilka minut. Wejdź na spis.gov.pl i sprawdź! Poniżej umieszczone są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po prawej stronie widać uśmiechniętego mężczyznę. Poniżej jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Czytaj więcej o: Jak spisać się szybko?

Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc! Nie czekaj do ostatniego dnia września!

3 września 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się 30 września. Zostało już naprawdę niewiele czasu, aby wypełnić obowiązek spisowy.

Grafika – Do końca spisu został tylko miesiąc! Na grafice jest napis: Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc. Wejdź na spis.gov.pl i spisz się. Nie zwlekaj! Poniżej umieszczone są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po prawej stronie grafiki widać klepsydrę z przesypującym się piaskiem. Poniżej jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Czytaj więcej o: Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc! Nie czekaj do ostatniego dnia września!

Spis powszechny to szansa, a nie inwigilacja

27 sierpnia 2021

Pierwszy spis powszechny odbył się w Polsce równo 100 lat temu. Zarówno wtedy, jak i dziś, celem było i jest poznanie sytuacji polskiego społeczeństwa, aby potem prowadzić skuteczne działania wspierające jego rozwój. Jeśli zatem leży Ci na sercu przyszłość Twojej rodziny, gminy, miasta i całego kraju, powinieneś jak najszybciej wypełnić obowiązek spisowy.

Czytaj więcej o: Spis powszechny to szansa, a nie inwigilacja

Dlaczego w spisie powszechnym są pytania o mieszkanie?

13 sierpnia 2021

Każdy zdaje sobie sprawę, że mieszkania nie są zwykłym towarem czy dobrem konsumpcyjnym. Warunki, w jakich mieszkamy, mają ogromny wpływ na nasze życie rodzinne i zawodowe. Dlatego informacje o mieszkaniach zbierane były we wszystkich spisach powszechnych w naszym kraju już od 100 lat!

Grafika – Dlaczego spisywane są mieszkania Na grafice jest napis: Sprawdź, dlaczego w spisie powszechnym zbierane są informacje o mieszkaniach. Po prawej stronie widać kobietę z zaciekawioną miną. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Pośrodku jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Czytaj więcej o: Dlaczego w spisie powszechnym są pytania o mieszkanie?

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-01-29
Data publikacji:2021-01-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Kiryluk
Liczba odwiedzin:5305